Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Dla dzieci

dla-dzieci1-min.jpg

W NZOZ Provita obejmujemy opieką fizjoterapeutyczną dzieci w różnym wieku, jak również   dopasowujemy zaopatrzenie ortopedyczne indywidualnie w zależności od potrzeb.

Co dokładnie proponujemy naszym najmłodszym pacjentom?

 • badanie fizjoterapeutyczne
  Najczęściej od tego zaczyna się wizyta u fizjoterapeuty, który z uważnością przeprowadza badanie narządu ruchu dziecka, po uprzednim wywiadzie z rodzicem lub opiekunem dziecka. Zapraszamy zarówno tych rodziców/opiekunów, którzy chcą profilaktycznie sprawdzić stan kręgosłupa, miednicy i mięśni swojego malucha, jak też tych rodziców/opiekunów, którzy są zaniepokojeni wadliwą postawą dziecka, niesprawnością, dolegliwościami. Dzięki przeprowadzonemu badaniu fizjoterapeuta wie, jaką propozycję profilaktyki lub terapii powinien zaproponować oraz czy trzeba wspomóc narząd ruchu dziecka na przykład poprzez wkładki profilaktyczne lub obuwie ortopedyczne. Zapraszamy pacjentów powyżej 2 r.ż.

  czas badania: do 30 minut
  koszt: 60 zł
 • terapia miednicy
  Terapia miednicy to najczęściej seria kilku sesji zabiegów manualnych mających na celu doprowadzenie miednicy do równowagi. Uzyskujemy to poprzez zastosowanie specjalistycznych technik manualnych (ręcznych) typu mobilizacje stawów krzyżowo- biodrowych, odtworzenie dystrakcji w stawach biodrowych, mobilizacje uciskowe, techniki powięziowe, rozciąganie mięśni.
  Zdarza się - jeżeli miednica w takiej równowadze nie jest – iż jedna noga wydaje się nieco krótsza, biodro wyboczone, kręgosłup skrzywiony, mięśnie nieadekwatnie napięte. Taka sytuacja może pociągać za sobą wielkie konsekwencje w późniejszych etapach rozwoju dziecka, może skutkować wadami postawy ciała, wadami stóp, obniżoną sprawnością, dolegliwościami narządu ruchu w wieku dorosłym.

  Taka nierównowaga może mieć swoje korzenie już we wczesnym dzieciństwie, na różnych etapach rozwoju np. przez pominięcie etapu raczkowania, zbyt wczesną pionizację dziecka. Nierównowaga miednicy może również pojawiać się w wyniku nieprawidłowego stylu życia – przebywanie zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej przed urządzeniami typu laptop, telefon komórkowy, mała ilość aktywności ruchowej, nieprawidłowe nawyki, stres i inne. Najczęściej dziecko poddawane jest terapii podczas kilku sesji (4-6 razy) aby efekty terapii były trwałe oraz aby mieć wystarczająco dużo czasu na nauczenie dzieci i rodziców konkretnych ćwiczeń i technik do pracy w domu.

 

czas terapii miednicy: 50-60 minut
koszt: 90 zł

dla-dzieci2-min.jpg

dla-dzieci3-min.jpg

 • dobór wkładek na indywidualne zamówienie
  Właściwie nie jest to tylko dobór, ale wszystkie czynności, które doprowadzają do prawidłowego dobrania wkładki: wywiad, badanie narządu ruchu w tym badanie stóp (manualnie), badanie stóp na podoskopie (specjalnym urządzeniu, pokazującym „odbitkę” stopy od spodu), przymiarka odpowiednio dobranych wkładek lub pobranie miary na wkładki na indywidualne zamówienie. W swojej ofercie mamy wkładki profilaktyczne lub ortopedyczne z kilku różnych firm – tak aby rzeczywiście zaoferowany produkt był przydatny i najlepiej jak to jest możliwe spełniał swoje zadanie. Dla dzieci oferujemy najczęściej wkładki firmy Vasyli, które dają możliwość dopasowania kształtu wkładki do stopy dziecka bezpośrednio w gabinecie przy pomocy specjalnej nagrzewnicy.

  czas badania pod kątem doboru wkładek: do 30 min.
  koszt: 60 zł
 • terapia skolioz
  W literaturze fachowej można znaleźć opisy różnych rodzajów skolioz. Ta trójpłaszczyznowa deformacja kręgosłupa w większości przypadków określana jest jako „idiopatyczna” czyli o nieznanej etiologii (nieznanym pochodzeniu). Skolioza może dotyczyć różnych odcinków kręgosłupa i występować u osób w różnym wieku. Skoliozie często towarzyszy nierównowaga mięśniowa i nierównowaga miednicy. Dlatego tak ważne jest prowadzenie odpowiedniej fizjoterapii z wykorzystaniem różnych form i metod fizjoterapeutycznych. Nasi fizjoterapeuci prowadzą terapię skolioz głównie metodą FITS. Podczas takiej terapii stosują również techniki pracy z tkankami miękkimi, techniki terapii manualnej, kinesiology taping i inne. Instruują swoich – najczęściej młodych - pacjentów w zakresie autoterapii, czyli ćwiczeń wykonywanych samodzielnie w domu. 

  czas terapii skolioz: 50 min.
  koszt: 100 zł

 • instruktaż ćwiczeń
  W NZOZ Provita nie prowadzimy grupowej gimnastyki korekcyjnej, gdyż jesteśmy przekonani iż lepsze są 4 ćwiczenia, odpowiednio dobrane oraz odpowiednio wykonywane niż 10 ćwiczeń, z których żadne nie trafia w sedno problemu. Prowadzimy natomiast gimnastykę indywidualną, w tym instruktaż ćwiczeń do stosowania w warunkach domowych. Po badaniu fizjoterapeutycznym, kiedy wiadomo już, na jakie mięśnie trzeba zwrócić szczególną uwagę – które rozciągnąć a które wzmocnić – fizjoterapeuta może stworzyć indywidualny program, zawierający najpotrzebniejsze ćwiczenia oraz techniki do samodzielnej pracy w domu. Uczy tychże właśnie podczas tzw. gimnastyki indywidualnej.

  czas trwania gimnastyki indywidualnej (autoterapii) : 30 min.
  koszt: 50 zł
  lub
  czas trwania gimnastyki indywidualnej (autoterapii): 50 min.
  koszt: 80 zł

 • zaopatrzenie ortopedyczne, sprzęt medyczny
  W naszym sklepie Medycznym Provita w Bolesławcu proponujemy zaopatrzenie ortopedyczne oraz sprzęt medyczny dla dzieci: wózki, balkoniki, chodziki, pionizatory, kule, pieluchomajtki, łuski, stabilizatory i inne. Zobacz więcej.

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71