Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Rehabilitacja, fizjoterapia dzieci

dla-dzieci1-min.webp

W NZOZ Provita w Bolesławcu obejmujemy opieką fizjoterapeutyczną dzieci w różnym wieku, jak również dopasowujemy zaopatrzenie ortopedyczne dzieci indywidualnie w zależności od potrzeb.

Fizjoterapia, rehabilitacja dzieci - jak pracujemy w Provita w Bolesławcu?

 • badanie fizjoterapeutyczne
  Najczęściej od tego zaczyna się wizyta u fizjoterapeuty, który z uważnością przeprowadza badanie narządu ruchu dziecka, po uprzednim wywiadzie z rodzicem lub opiekunem dziecka. Zapraszamy zarówno tych rodziców/opiekunów, którzy chcą profilaktycznie sprawdzić stan kręgosłupa, miednicy i mięśni swojego dziecka, jak też tych rodziców/opiekunów, którzy są zaniepokojeni wadliwą postawą dziecka, niesprawnością, dolegliwościami. Dzięki przeprowadzonemu badaniu fizjoterapeuta wie, jaką propozycję profilaktyki lub terapii powinien zaproponować oraz czy trzeba wspomóc narząd ruchu dziecka na przykład poprzez wkładki profilaktyczne lub obuwie ortopedyczne. Zapraszamy pacjentów powyżej 2 r.ż.

  czas badania: do 30 minut
  koszt: 100 zł
 • fizjoterapia najmłodszych

  W naszej ofercie znajdziesz fizjoterapię dla niemowląt i dzieci. Pomagamy osiągnąć jak największą sprawność niemowlętom poprzez jak najszybszą ocenę rozwoju motorycznego, w celu wdrożenia odpowiedniej terapii w pierwszych miesiącach życia – kiedy jest ona najefektywniejsza. Zajmujemy się terapią dzieci urodzonych przedwcześnie, dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią, opóźnionym rozwojem ruchowym, uszkodzeniami neurologicznymi oraz chorobami genetycznymi.

  Wspieramy również dzieci, które rozwijają się prawidłowo - dzięki instruktażowi przyjaznej pielęgnacji pokazujemy rodzicom w jaki sposób wykorzystać codzienne czynności (podnoszenie, noszenie, ubieranie, przewijanie, karmienie), aby wspierać ich rozwój.

  Pomagamy dodatkowo w terapii zaburzeń kształtu główki niemowląt (plagiocefalia, brachycefalia, dolichocefalia). Przeprowadzamy badanie kraniometryczne, aby określić stopień deformacji oraz wdrożyć odpowiednio dobrane ćwiczenia i profilaktykę.

   

 • terapia miednicy
  Terapia miednicy to najczęściej seria kilku sesji zabiegów manualnych mających na celu doprowadzenie miednicy do równowagi. Uzyskujemy to poprzez zastosowanie specjalistycznych technik manualnych (ręcznych) typu mobilizacje stawów krzyżowo- biodrowych, odtworzenie dystrakcji w stawach biodrowych, mobilizacje uciskowe, techniki powięziowe, rozciąganie mięśni.
  Zdarza się - jeżeli miednica w takiej równowadze nie jest – iż jedna noga wydaje się nieco krótsza, biodro wyboczone, kręgosłup skrzywiony, mięśnie nieadekwatnie napięte. Taka sytuacja może pociągać za sobą wielkie konsekwencje w późniejszych etapach rozwoju dziecka, może skutkować wadami postawy ciała, wadami stóp, obniżoną sprawnością, dolegliwościami narządu ruchu w wieku dorosłym.

  Taka nierównowaga może mieć swoje korzenie już we wczesnym dzieciństwie, na różnych etapach rozwoju np. przez pominięcie etapu raczkowania, zbyt wczesną pionizację dziecka. Nierównowaga miednicy może również pojawiać się w wyniku nieprawidłowego stylu życia – przebywanie zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej przed urządzeniami typu laptop, telefon komórkowy, mała ilość aktywności ruchowej, nieprawidłowe nawyki, stres i inne. Najczęściej dziecko poddawane jest terapii podczas kilku sesji (4-6 razy), aby efekty terapii były trwałe oraz aby mieć wystarczająco dużo czasu na nauczenie dzieci i rodziców konkretnych ćwiczeń i technik do pracy w domu.

  czas terapii miednicy: 50-60 minut
  koszt: 100-140 zł

dla-dzieci3-min.webp

 • dobór wkładek na indywidualne zamówienie
  Właściwie nie jest to tylko dobór, ale wszystkie czynności, które doprowadzają do prawidłowego dobrania wkładki: wywiad, badanie narządu ruchu w tym badanie stóp (manualnie), badanie stóp na podoskopie (specjalnym urządzeniu, pokazującym „odbitkę” stopy od spodu), przymiarka odpowiednio dobranych wkładek ortopedycznych lub pobranie miary na wkładki na indywidualne zamówienie. W swojej ofercie mamy wkładki profilaktyczne lub ortopedyczne z kilku różnych firm – tak aby rzeczywiście zaoferowany produkt był przydatny i najlepiej jak to jest możliwe spełniał swoje zadanie. Dla dzieci oferujemy najczęściej wkładki firmy Vasyli, które dają możliwość dopasowania kształtu wkładki do stopy dziecka bezpośrednio w gabinecie przy pomocy specjalnej nagrzewnicy.

  czas badania pod kątem doboru wkładek: do 30 min.
  koszt: 110 zł
 • terapia skolioz
  W literaturze fachowej można znaleźć opisy różnych rodzajów skolioz. Ta trójpłaszczyznowa deformacja kręgosłupa w większości przypadków określana jest jako „idiopatyczna” czyli o nieznanej etiologii (nieznanym pochodzeniu). Skolioza może dotyczyć różnych odcinków kręgosłupa i występować u osób w różnym wieku. Skoliozie często towarzyszy nierównowaga mięśniowa i nierównowaga miednicy. Dlatego tak ważne jest prowadzenie odpowiedniej fizjoterapii dzieci z wykorzystaniem różnych form i metod fizjoterapeutycznych. Fizjoterapeuci z Provita w Bolesławcu prowadzą terapię skolioz głównie metodą FITS. Podczas takiej terapii stosują również techniki pracy z tkankami miękkimi, techniki terapii manualnej, kinesiology taping i inne. Instruują swoich – najczęściej młodych - pacjentów w zakresie autoterapii, czyli ćwiczeń wykonywanych samodzielnie w domu. 

  czas terapii skolioz: 50 min.
  koszt: 150 zł

 • instruktaż ćwiczeń fizjoterapeutycznych dla dzieci
  W NZOZ Provita nie prowadzimy grupowej gimnastyki korekcyjnej, gdyż jesteśmy przekonani, iż lepsze są 4 ćwiczenia, odpowiednio dobrane oraz odpowiednio wykonywane niż 10 ćwiczeń, z których żadne nie trafia w sedno problemu. Prowadzimy natomiast gimnastykę indywidualną z fizjoterapeutą, w tym instruktaż ćwiczeń fizjoterapeutycznych dla dzieci do stosowania w warunkach domowych. Po badaniu fizjoterapeutycznym, kiedy wiadomo już, na jakie mięśnie trzeba zwrócić szczególną uwagę – które rozciągnąć, a które wzmocnić – fizjoterapeuta może stworzyć indywidualny program, zawierający najpotrzebniejsze ćwiczenia oraz techniki do samodzielnej pracy w domu. Uczy tychże właśnie podczas tzw. gimnastyki indywidualnej.

  czas trwania gimnastyki indywidualnej (autoterapii) : 30 min.
  koszt: 60 zł
  lub
  czas trwania gimnastyki indywidualnej (autoterapii): 50 min.
  koszt: 90 zł

dla-dzieci2-min.webp

 • zaopatrzenie ortopedyczne, sprzęt medyczny
  W naszym Sklepie Medycznym Provita w Bolesławcu proponujemy zaopatrzenie ortopedyczne oraz sprzęt medyczny dla dzieci: wózki, balkoniki dla dzieci, chodziki, pionizatory, kule dla dzieci, pieluchomajtki, łuski, stabilizatory i inne.

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71