Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Kobiety w ciąży

kobiety-w-ciazy1.webp

kobiety-w-ciazy2.webp

kobiety-w-ciazy3.webp

Nasze propozycje opieki fizjoterapeutycznej dla kobiet w ciąży i w połogu to:

Terapia uroginekologiczna – rewelacyjna forma terapii, którą proponujemy dla kobiet przygotowujących się do macierzyństwa, kobiet w ciąży oraz w połogu. Terapię prowadzi mgr Anna Czarniecka – dyplomowana fizjoterapeutka uroginekologiczna. W ramach takiej terapii Ania przeprowadza badanie per-vaginam (dzięki któremu sprawdzana jest sprawność dna miednicy, napięcie mięśni okolicy krocza), może wykonać USG dopochwowe, dobrać odpowiedni pessar. Ania ścisle współpracuje z lekarzami ginekologami z Bolesławca, Wrocławia i okolic. Więcej o terapii uroginekologicznej przeczytasz tutaj

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – odbywają się co tydzień, prowadzi je wspomniana wyżej mgr fizjoterapii Anna Czarniecka. Zajęcia odbywają się co tydzień o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej (I piętro, sala 11).

Szkoła Rodzenia i Rodzicielstwa Bolesławiec – projekt zainicjowany przez doradczynię chustonoszenia Dagmarę Łukasiewicz-Kołacz, która we współpracy z fizjoterapeutką uroginekologiczną Anną Czarniecką, położną Dominiką Stec oraz psychologiem Dominiką Abramowicz oferuje kobietom w ciąży kompleksowe i wszechstronne wsparcie. Zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia i Rodzicielstwa Bolesławiec odbywają się na sali gimnastycznej Provity. Szczegółowe informacje o spotkaniach są umieszczane na stronach Facebooku Szkoły oraz Provity.

Kinesiology taping – metoda oklejania specjalnymi plastrami/taśmami, bezpieczna do stosowania na każdym etapie ciąży. Może być zaaplikowana w taki sposób, aby zadziałać przeciwbólowo (np. na bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa) oraz podtrzymująco i stabilizująco (np. w zaawansowanej ciąży - kiedy powłoki brzucha mocno się rozciągają, można wspomóc kręgosłup poprzez odpowiednie „podtrzymanie” brzucha taśmami.

Terapia CranioSacralna Upledgera – wyjątkowo łagodna forma terapii, pomocna na każdym etapie ciąży i w połogu. Doskonała w sytuacji, gdy pojawiają się bóle kręgosłupa i kończyn, bóle głowy, puchnięcia kończyn lub gdy ciężarna odczuwa swój brzuch mocno napięty. Działa rozluźniająco, odprężająco. Nieinwazyjnie uruchamia naturalne mechanizmy zdrowienia. Więcej o terapii „Cranio” przeczytasz tu.

Fizjoterapia Kobiet FemiSfera – grupa działająca na Facebook’u, utworzona przez kobiety i dla kobiet: https://www.facebook.com/groups/671273236842029. Moderatorką Grupy jest fizjoterapeutka uroginekologiczna Anna Czarniecka. Przyszłe Mamy zapraszamy do nas po garść konkretnych i przydatnych informacji.