Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Terapia wisceralna

Terapia wisceralna - na czym polega?

Terapia wisceralna polega na manualnej pracy na narządach wewnętrznych znajdujących się w jamie brzusznej oraz na strukturach, związanych z unerwieniem tych narządów. Fizjoterapeuta, wykonujący terapię wisceralną, zwaną inaczej terapią trzewną lokalizuje napięcia w jamie brzucha, klatki piersiowej i miednicy, sprawdza ruchomość i elastyczność w obrębie narządów wewnętrznych.

W terapii wisceralnej istotne jest połączenie pomiędzy układem mięśniowo - szkieletowym a narządami wewnętrznymi. Z jednej strony na narządy wewnętrzne ma wpływ stan kręgosłupa, napięcie mięśniowe, równowaga miednicy, tryb życia, rodzaj wykonywanej pracy, dieta, poziom stresu. Natomiast z drugiej strony choroba narządu wewnętrznego może zaburzać działanie narządu ruchu.

Terapia wisceralna - efekty

Terapia wisceralna ma na celu rozluźnienie struktur jamy brzusznej oraz normalizację napięcia w rejonie powięzi. Dzięki temu usprawnia się przepływ krwi w narządach wewnętrznych i otaczających je tkankach, poprawia się metabolizm, narządy wewnętrzne funkcjonują lepiej.

Terapia wisceralna pomaga pozbyć się licznych dolegliwości układu pokarmowego, moczowo-płciowego oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa.

Terapia wisceralna w Provita w Bolesławcu

Terapię wisceralną wykonujemy w ramach zabiegu terapii manualnej - jeżeli chcesz skorzystać z terapii wisceralnej, umów się na zabieg: Terapia Manualna.

terapia-wisceralna.webp

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71