Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Fizjoterapeuci

nasz-zespol-fizjoterapeuci-janina-slobodzian-rakowska.webp

Janina Słobodzian

Rakowska uzyskała tytuł magistra Rehabilitacji Ruchowej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w 1983r. W latach 1983 – 1999 kierowała zespołem fizjoterapeutów Działu Rehabilitacji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. oraz Ośrodkiem dla Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, który od podstaw zorganizowała. Praca w oddziałach szpitala oraz z pacjentami ambulatoryjnymi była źródłem nauki i doświadczeń klinicznych, a także umiejętności organizacyjnych i kierowania zespołem terapeutów. Był to także okres poszukiwań własnej drogi zawodowej.

W 1999r. po rezygnacji z pracy w Publicznej Służbie Zdrowia była współzałożycielką i organizatorką własnego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Provita” w Bolesławcu, którego podstawową formą działalności do tej pory są usługi fizjoterapeutyczne, specjalistyka lekarska oraz zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny. Od 1999 r. do chwili obecnej pełni nadzór merytoryczny w Zakładzie Fizjoterapii NZOZ „Provita” oraz prowadzi tam Gabinet Terapii Manualnej dla pacjentów z zaburzeniami czynności narządu ruchu. W latach 1999 – 2005 współpracowała ze Studium Fizjoterapii w Bolesławcu jako Nauczyciel Praktycznej Nauki Zawodu.

W 1997r. ukończyła kurs Terapii Manualnej dr. Andrzeja Rakowskiego i od tego czasu jest wykładowcą Specjalistycznych Podyplomowych  Kursów Terapii Manualnej Holistycznej dla lekarzy i fizjoterapeutów. Od 2003r. wspólnie z dr. A. Rakowskim prowadzi Centrum Terapii Manualnej, kieruje pracą dydaktyczną, terapeutyczną oraz naukową. Wspólnie z dr. A. Rakowskim opracowała program kursu na temat psychogenności w narządzie ruchu. Na jego podstawie, od 1998r. prowadzi podyplomowe Kursy Terapii Edukacyjnej dla lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów. Na wniosek Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym od 2010r. jest Nauczycielem Dyplomowanym Terapii Manualnej Holistycznej. Jest Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym  oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. W 2000r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej – rehabilitacji w Wojskowej Akademii Medycznej im. gen. dyw. Bolesława Szareckiego w Łodzi. Promotorem pracy pod tytułem „Badania nad wydolnością kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego po terapii manualnej stosowanej w jego zespołach bólowych” był profesor Krystian Żołyński.

Czytaj więcej

annagarwolinska.webp

Anna Garwolińska

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskałam na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w roku 2009. Jestem również zawodowym protetykiem słuchu, dyplom w tym zawodzie uzyskałam w roku 2009, ukończywszy uprzednio Studium Protetyki Słuchu we Wrocławiu.

Podczas studiów ukończyłam kurs Terapii Manualnej Rakowskiego. Koncepcja tej terapii, jej skuteczność oraz spojrzenie na dolegliwości człowieka w kontekście całej jego osoby były i są dla mnie inspiracją do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego. W marcu 2016 r. został mi przyznany przez Polskie Towarzystwo Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym, II° Kompetencji w Terapii Manualnej Holistycznej.

Od roku 2010 r. na mojej ścieżce zawodowej znalazły się szkolenia z zakresu Terapii CranioSacralnej Upledgera. Od tego czasu również ta forma terapii zagościła w moim gabinecie. Podoba mi się stwierdzenie, że terapeuta jest właściwie kimś w rodzaju przewodnika, który wspiera właściwości samoleczące Pacjenta, wspiera jego „wewnętrznego lekarza“.

W roku 2012 wraz z mężem Wojciechem założyliśmy Upledger Institute Poland. W ramach instytutu organizujemy m.in. kursy oraz Grupy Studenckie z zakresu Terapii CranioSacralnej, zrzeszamy praktyków tej terapii oraz sprawujemy nadzór merytoryczny nad tłumaczeniami literatury źródłowej. Wykonywałam korektę merytoryczną książki dra Johna Upedgera „Twój wewnętrzny lekarz i Ty”, która jako pierwsza przetłumaczona na język polski ukazała się nakładem wydawnictwa Galaktyka w 2019 r.

W latach 2010-1015 miałam przyjemność asystować podczas kursów Terapii Manualnej Holistycznej a od roku 2012 znajduję się w gronie asystentów Johna Page’a podczas kursów Terapii CranioSacralnej. Przez dwa lata prowadziłam zajęcia dydaktyczne ze studentami Fizjoterapii na zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej

fizjoterapetka-annaczarniecka.webp

Anna Czarniecka

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im Jerzego Kukuczki w Katowicach, w której obroniłam pracę magisterską w 2009 r.

W NZOZ Provita pracuję od 2006 r. jako fizjoterapeutka, terapeutka manualna i uroginekologiczna.

W listopadzie 2016r. zdałam egzamin przed Komisją Egzaminacyjną Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym, uzyskując I° Kompetencji w Terapii Manualnej Holistycznej.

Prowadzę cyklicznie warsztaty dla kobiet o tematyce dna miednicy, współprowadzę Szkołę Rodzenia w Bolesławcu oraz gościnnie pojawiam sie w Szpitalu Wojewódzkim w Bolesławcu. Pod moim okiem odbywa się specjalistyczna gimnastyka dla kobiet w ciąży.

Jestem organizatorką i jedną z prowadzących Warsztatów Masażu Shantala oraz podstawowej pielęgnacji niemowlaka.

Pracuję z pacjentami bólowymi różnego pochodzenia, sportowcami oraz kobietami w ciąży.

Jako fizjoterapeutka uroginekologiczna, przyjmuję pacjentki i pacentów, borykających się z nietrzymaniem moczu, obniżeniami narządów rodnych, zespołami bólowymi dna miednicy tj. bolesne miesiączkowanie, dyspareunia, coccygodynią, pochwicą itp.

 

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej. Uczestniczę w licznych konferencjach oraz szkoleniach.

Czytaj więcej

olgaszulik.webp

Olga Szulik

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł licencjata (2005r) oraz absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w której obroniłam pracę magisterską uzyskując tytuł magistra (2007r).

Od 2006 roku jestem związana zawodowo z NZOZ Provita gdzie prowadzę indywidualne terapię z pacjentami.

Stale rozwijam swoje umiejętności i kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach, aby jak najlepiej pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia oraz jego utrzymaniu.

W swojej pracy głównie wykorzystuje techniki terapii manualnej, suchego igłowania, terapię tkanek miękkich, elementy akupunktury oraz kinesiologytaping.

Od lat interesuję się tematyką związaną z promocja zdrowia, ekologią życia dlatego biorę czynny udział w warsztatach poświęconym tej tematyce. Od niedawana pogłębiam swoją wiedzę za zakresu akupunktury.

Lubię czytać książki, chodzić po górach oraz jestem miłośniczką zwierząt.

 

Czytaj więcej

fizjoterapeutka-joannajaneczko.webp

Joanna Janeczko

Z wykształcenia i zamiłowania jestem fizjoterapeutką, terapeutką manualną, terapeutką skolioz. W 2015 roku obroniłam tytuł magistra fizjoterapii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

Jako terapeutka w NZOZ Provita pracuję od 2014 roku, wykorzystując w głównej mierze Terapie Manualną Holistyczną, dzięki której mogę poprzez zadany bodziec, stymulować organizm, w sposób naturalny, do uruchomienia systemów naprawczych – zdrowienia. Posługuję się tytułem Terapeuty Manualnego z I˚ kompetencji, który zdobyłam broniąc się przed Komisją Egzaminacyjną Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym.

W sposób szczególny pasjonuje mnie terapia wad postawy u dzieci.

Praca gabinetowa przynosi mi ogrom satysfakcji i zadowolenia, daje możliwości obserwacji reakcji organizmu na zadany bodziec, nie tylko fizyczny. Dzięki Terapii Manualnej jestem w stanie pracować bardzo indywidualnie z danym problemem pacjenta, analizując jego historię dolegliwości od wczesnego dzieciństwa. Każdy z nas inaczej reaguję na bodźce terapeutyczne (igłoterapia, zabiegi ręczne, słowo) prowadząc tym samym terapie. Nie ma jednego schematu, złotego środka. Te same dolegliwości u dwóch różnych pacjentów mogą się wywodzić z innego zaburzenia czynności struktur łącznotkankowych czy innych traumatycznych przeżyć. Kluczem do sukcesu jest ciągłe poszukiwanie dostępu do aferencji i „słuchanie” reakcji ciała pacjenta na zaindukowany bodziec. Właśnie taka praca zmusza mnie do ciągłego analizowania i poszukiwania najkorzystniejszego bodźca terapeutycznego, dzięki czemu nigdy nie może być nudna.

Prywatnie spełniam się jako szczęśliwa mama cudownego Aleksandra.

Zainteresowania:

  1. Literatura kryminalna.

  2. Sport: joga, pole dance.

Czytaj więcej

fizjoterapeta-remigiuszdereszynski.webp

Remigiusz Dereszyński

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2016 roku obroniłem tytuł magistra fizjoterapii. W NZOZ Provita pracuję i mogę się rozwijać od 2014 roku. Główne koncepcje terapeutyczne, jakimi kieruję się podczas indywidualnej pracy z pacjentem, to Terapia Manualna Holistyczna A. Rakowskiego i Terapia PNF. Dzięki nim mogę każdego dnia odkrywać, jak ściśle psychogenność jest związana z mechaniką ciała. Wiedza o tych zależnościach pozwala mi skutecznie pracować z osobami posiadającymi dysfunkcje neurologiczne oraz z tymi po urazach sportowych bądź komunikacyjnych.

 

Moje pasje i hobby:

– piesze wycieczki po górach,
– krajoznawcze wycieczki rowerowe,
– pływanie,
– muzyka.

Czytaj więcej

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71