Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Fizjoterapeuci

nasz-zespol-fizjoterapeuci-janina-slobodzian-rakowska.webp

Janina Słobodzian

Rakowska uzyskała tytuł magistra Rehabilitacji Ruchowej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w 1983r. W latach 1983 – 1999 kierowała zespołem fizjoterapeutów Działu Rehabilitacji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. oraz Ośrodkiem dla Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, który od podstaw zorganizowała. Praca w oddziałach szpitala oraz z pacjentami ambulatoryjnymi była źródłem nauki i doświadczeń klinicznych, a także umiejętności organizacyjnych i kierowania zespołem terapeutów. Był to także okres poszukiwań własnej drogi zawodowej.

W 1999r. po rezygnacji z pracy w Publicznej Służbie Zdrowia była współzałożycielką i organizatorką własnego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Provita” w Bolesławcu, którego podstawową formą działalności do tej pory są usługi fizjoterapeutyczne, specjalistyka lekarska oraz zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny. Od 1999 r. do chwili obecnej pełni nadzór merytoryczny w Zakładzie Fizjoterapii NZOZ „Provita” oraz prowadzi tam Gabinet Terapii Manualnej dla pacjentów z zaburzeniami czynności narządu ruchu. W latach 1999 – 2005 współpracowała ze Studium Fizjoterapii w Bolesławcu jako Nauczyciel Praktycznej Nauki Zawodu.

W 1997r. ukończyła kurs Terapii Manualnej dr. Andrzeja Rakowskiego i od tego czasu jest wykładowcą Specjalistycznych Podyplomowych  Kursów Terapii Manualnej Holistycznej dla lekarzy i fizjoterapeutów. Od 2003r. wspólnie z dr. A. Rakowskim prowadzi Centrum Terapii Manualnej, kieruje pracą dydaktyczną, terapeutyczną oraz naukową. Wspólnie z dr. A. Rakowskim opracowała program kursu na temat psychogenności w narządzie ruchu. Na jego podstawie, od 1998r. prowadzi podyplomowe Kursy Terapii Edukacyjnej dla lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów. Na wniosek Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym od 2010r. jest Nauczycielem Dyplomowanym Terapii Manualnej Holistycznej. Jest Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym  oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. W 2000r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej – rehabilitacji w Wojskowej Akademii Medycznej im. gen. dyw. Bolesława Szareckiego w Łodzi. Promotorem pracy pod tytułem „Badania nad wydolnością kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego po terapii manualnej stosowanej w jego zespołach bólowych” był profesor Krystian Żołyński.

Czytaj więcej

annagarwolinska.webp

Anna Garwolińska

Jestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii na AWF we Wrocławiu, tytuł magistra uzyskałam w roku 2009. W tym samym czasie ukończyłam również Studium Protetyki Słuchu we Wrocławiu, uzyskując dyplom protetyka słuchu.

W 2005 r. rozpoczęłam szkolenia z zakresu Terapii Manualnej Rakowskiego w Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu. Miałam ten niezwykły przywilej i zaszczyt, aby uczyć się fachu od dra Andrzeja Rakowskiego oraz od dr Janiny Słobodzian-Rakowskiej .W latach 2010-2015 asystowałam przy prowadzeniu kursów oraz od 2009 do 2011 r. uczyłam podstaw tej terapii na zajęciach dydaktycznych dla studentów Fizjoterapii na zamiejscowym Wydziale kultury Fizycznej i Sportu w Gorzowie Wielkopolskim. W marcu 2016 r. został mi przyznany przez Polskie Towarzystwo Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym, II° Kompetencji w Terapii Manualnej Holistycznej. Koncepcja tej terapii, jej skuteczność oraz spojrzenie na dolegliwości człowieka w kontekście całej jego osoby były i są dla mnie inspiracją do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

Od roku 2010 r. na mojej ścieżce zawodowej i życiowej znalazły się szkolenia z zakresu Terapii CranioSacralnej Upledgera. Od tego czasu również ta forma terapii zagościła w moim gabinecie. Jest to druga wiodąca metoda fizjoterapeutyczna, którą mam przyjemność wykorzystywać w pracy z pacjentami. Podoba mi się w tej terapii neutralność i nieinwazyjność bodźców a jednocześnie silne i wycelowane oddziaływanie. Podejście doktora Upledgera stało się dla mojego męża i dla mnie impulsem do założenia Upledger Institute Poland w 2012 r. W ramach Instytutu organizujemy szkolenia, egzaminy oraz Grupy Studenckie z zakresu Terapii CranioSacralnej, zrzeszamy praktyków tej terapii oraz sprawujemy nadzór merytoryczny nad tłumaczeniami literatury źródłowej. Również od roku 2012 asystuję podczas kursów oraz doskonalę swoje umiejętności poprzez udział w konferencjach międzynarodowych oraz szkoleniach w Polsce i w USA.

Czytaj więcej

fizjoterapetka-annaczarniecka.webp

Anna Czarniecka

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im Jerzego Kukuczki w Katowicach, w której obroniłam pracę magisterską w 2009 r.

W NZOZ Provita pracuję od 2006 r. jako fizjoterapeutka, terapeutka manualna i uroginekologiczna.

W listopadzie 2016r. zdałam egzamin przed Komisją Egzaminacyjną Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym, uzyskując I° Kompetencji w Terapii Manualnej Holistycznej.

Prowadzę cyklicznie warsztaty dla kobiet o tematyce dna miednicy, współprowadzę Szkołę Rodzenia w Bolesławcu oraz gościnnie pojawiam sie w Szpitalu Wojewódzkim w Bolesławcu. Pod moim okiem odbywa się specjalistyczna gimnastyka dla kobiet w ciąży.

Jestem organizatorką i jedną z prowadzących Warsztatów Masażu Shantala oraz podstawowej pielęgnacji niemowlaka.

Pracuję z pacjentami bólowymi różnego pochodzenia, sportowcami oraz kobietami w ciąży.

Jako fizjoterapeutka uroginekologiczna, przyjmuję pacjentki i pacentów, borykających się z nietrzymaniem moczu, obniżeniami narządów rodnych, zespołami bólowymi dna miednicy tj. bolesne miesiączkowanie, dyspareunia, coccygodynią, pochwicą itp.

 

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej. Uczestniczę w licznych konferencjach oraz szkoleniach.

Czytaj więcej

olgaszulik.webp

Olga Szulik

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł licencjata (2005r) oraz absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w której obroniłam pracę magisterską uzyskując tytuł magistra (2007r).

Od 2006 roku jestem związana zawodowo z NZOZ Provita gdzie prowadzę indywidualne terapię z pacjentami.

Stale rozwijam swoje umiejętności i kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach, aby jak najlepiej pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia oraz jego utrzymaniu.

W swojej pracy głównie wykorzystuje techniki terapii manualnej, suchego igłowania, terapię tkanek miękkich, elementy akupunktury oraz kinesiologytaping.

Od lat interesuję się tematyką związaną z promocja zdrowia, ekologią życia dlatego biorę czynny udział w warsztatach poświęconym tej tematyce. Od niedawana pogłębiam swoją wiedzę za zakresu akupunktury.

Lubię czytać książki, chodzić po górach oraz jestem miłośniczką zwierząt.

 

Czytaj więcej

fizjoterapeutka-joannajaneczko.webp

Joanna Janeczko

Z wykształcenia i zamiłowania jestem fizjoterapeutką, terapeutką manualną, terapeutką skolioz. W 2015 roku obroniłam tytuł magistra fizjoterapii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

Jako terapeutka w NZOZ Provita pracuję od 2014 roku, wykorzystując w głównej mierze Terapie Manualną Holistyczną, dzięki której mogę poprzez zadany bodziec, stymulować organizm, w sposób naturalny, do uruchomienia systemów naprawczych – zdrowienia. Posługuję się tytułem Terapeuty Manualnego z I˚ kompetencji, który zdobyłam broniąc się przed Komisją Egzaminacyjną Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym.

W sposób szczególny pasjonuje mnie terapia wad postawy u dzieci.

Praca gabinetowa przynosi mi ogrom satysfakcji i zadowolenia, daje możliwości obserwacji reakcji organizmu na zadany bodziec, nie tylko fizyczny. Dzięki Terapii Manualnej jestem w stanie pracować bardzo indywidualnie z danym problemem pacjenta, analizując jego historię dolegliwości od wczesnego dzieciństwa. Każdy z nas inaczej reaguję na bodźce terapeutyczne (igłoterapia, zabiegi ręczne, słowo) prowadząc tym samym terapie. Nie ma jednego schematu, złotego środka. Te same dolegliwości u dwóch różnych pacjentów mogą się wywodzić z innego zaburzenia czynności struktur łącznotkankowych czy innych traumatycznych przeżyć. Kluczem do sukcesu jest ciągłe poszukiwanie dostępu do aferencji i „słuchanie” reakcji ciała pacjenta na zaindukowany bodziec. Właśnie taka praca zmusza mnie do ciągłego analizowania i poszukiwania najkorzystniejszego bodźca terapeutycznego, dzięki czemu nigdy nie może być nudna.

Prywatnie spełniam się jako szczęśliwa mama cudownego Aleksandra.

Zainteresowania:

  1. Literatura kryminalna.

  2. Sport: joga, pole dance.

Czytaj więcej

fizjoterapeta-remigiuszdereszynski.webp

Remigiusz Dereszyński

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2016 roku obroniłem tytuł magistra fizjoterapii. W NZOZ Provita pracuję i mogę się rozwijać od 2014 roku. Główne koncepcje terapeutyczne, jakimi kieruję się podczas indywidualnej pracy z pacjentem, to Terapia Manualna Holistyczna A. Rakowskiego i Terapia PNF. Dzięki nim mogę każdego dnia odkrywać, jak ściśle psychogenność jest związana z mechaniką ciała. Wiedza o tych zależnościach pozwala mi skutecznie pracować z osobami posiadającymi dysfunkcje neurologiczne oraz z tymi po urazach sportowych bądź komunikacyjnych.

 

Moje pasje i hobby:

– piesze wycieczki po górach,
– krajoznawcze wycieczki rowerowe,
– pływanie,
– muzyka.

Czytaj więcej

maria górska fizoterapeutka

Maria Górska

Jestem fizjoterapeutką oraz certyfikowaną terapeutką NDT-Bobath.

Specjalizuje się w fizjoterapii niemowląt i dzieci. Pomagam osiągnąć jak największą sprawność niemowlętom poprzez jak najszybszą ocenę rozwoju motorycznego, w celu wdrożenia odpowiedniej terapii w pierwszych miesiącach życia – kiedy jest ona najefektywniejsza. Zajmuje się terapią dzieci urodzonych przedwcześnie, dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią, opóźnionym rozwojem ruchowym, uszkodzeniami neurologicznymi oraz chorobami genetycznymi.

Zajmuje się także dziećmi, które rozwijają się prawidłowo - dzięki instruktażowi przyjaznej pielęgnacji pokazuję rodzicom w jaki sposób wykorzystać codzienne czynności (podnoszenie, noszenie, ubieranie, przewijanie, karmienie), aby wspierać ich rozwój.

Za bardzo istotny aspekt fizjoterapii niemowląt uważam odpowiednią i wczesną diagnozę problemu dziecka. Jaka diagnoza, taka terapia - a ta przyniesie najlepsze rezultaty w pierwszych tygodniach życia.

Czytaj więcej

maria górska fizoterapeutka

Daniel Padewski

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, ukończyłem Studium Medyczne w Bolesławcu na kierunku Fizjoterapia. Moja droga zawodowa związana jest z NZOZ Provita, gdzie pracuję od 2001 roku.

W mojej pracy stosuję różnorodne techniki, w tym zabiegi fizykoterapeutyczne, masaż tkanek głębokich oraz autoterapię. Szczególną sympatią darzę wykonywanie zabiegów fali uderzeniowej estetycznej, dysponując przy tym odpowiednią wiedzą, umiejętnościami oraz solidnym bagażem doświadczenia. Cieszę się, że w dziedzinie fizjoterapii estetycznej istnieją zabiegi oparte na naturalnych zdolnościach organizmu, które skutkują wyraźnymi efektami końcowymi.

Od kilku lat pełnię funkcję koordynatora pracy fizykoterapii, pomagając usprawnić bieżące funkcjonowanie tego działu w naszej firmie.

Jestem również licencjonowanym trenerem piłki nożnej z certyfikatem UEFA B i bogatym kilkunastoletnim doświadczeniem. Moja historia związana jest zarówno z grą na boisku, jak i z trenowaniem, co pozwala mi lepiej zrozumieć potrzeby naszych pacjentów, związanych ze sportem zawodowym lub amatorskim.

Czytaj więcej

maria górska fizoterapeutka

Paulina Stwora

Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witellona w Legnicy na kierunku Fizjoterapia a następnie Wyższą Szkołę Fizjoterapii we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Od początku swojej pracy zawodowej jestem związana jest z NZOZ Provita. Pierwszy kurs jaki ukończyłam to techniki tkanek miękkich Rakowskiego.

Pracuję z pacjentami ortopedycznymi, z osobami w stanach pourazowych, z bólem przewlekłym, prowadząc gimnastykę indywidualną.

Drugą grupą moich pacjentów stanowią dzieci, z którymi praca przynosi mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Ukończyłam kurs Funkcjonalnej Terapii Skolioz, zakończony egzaminem, w jestem zatem certyfikowaną terapeutką metody FITS.

W ostatnim czasie rozpoczęłam szkolenia na kursach PNF.

Czytaj więcej

maria górska fizoterapeutka

Paulina Stwora

Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witellona w Legnicy na kierunku Fizjoterapia a następnie Wyższą Szkołę Fizjoterapii we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Od początku swojej pracy zawodowej jestem związana jest z NZOZ Provita. Pierwszy kurs jaki ukończyłam to techniki tkanek miękkich Rakowskiego.

Pracuję z pacjentami ortopedycznymi, z osobami w stanach pourazowych, z bólem przewlekłym, prowadząc gimnastykę indywidualną.

Drugą grupą moich pacjentów stanowią dzieci, z którymi praca przynosi mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Ukończyłam kurs Funkcjonalnej Terapii Skolioz, zakończony egzaminem, w jestem zatem certyfikowaną terapeutką metody FITS.

W ostatnim czasie rozpoczęłam szkolenia na kursach PNF.

Czytaj więcej