Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Fizjoterapia sportowa

dla-sportowcow1-min.webp

Nasza propozycja dla osób, uprawiających sport jest zróżnicowana w taki sposób, w jaki jest zróżnicowany sam sport. Formę fizjoterapii sportowej dobieramy:

  • do aktualnych potrzeb osoby uprawiającej sport,
  • do aktualnego stanu zdrowia osoby uprawiającej sport,
  • do celów krótko- i długofalowych,
  • mając na uwadze ewentualne kontuzje świeże i „przenoszone”,
  • mając na uwadze rodzaj uprawianej dyscypliny i styl życia.

Fizjoterapia, rehabilitacja dla sportowców zawodowych

Temat ma swoją historię.  Marek Plawgo, Joanna Łochowska, Paweł Baraszkiewicz, śp. Kamila Skolimowska i wiele innych znakomitych sportowców Kadry Polski - te nazwiska mówią same za siebie. Pani doktor Janina Słobodzian-Rakowska – założycielka firmy, wieloletnia nauczycielka Terapii Manualnej Rakowskiego, od której nasi terapeuci uczyli i uczą się swojej pracy z pacjentami od lat współpracuje ze sportowcami kadry narodowej w różnych dziedzinach. Jako opiekun merytoryczny naszych fizjoterapeutów od lat również dzieli się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie pracy ze sportowcami. Dzięki temu nasi fizjoterapeuci zajmują się zawodnikami z lokalnych klubów sportowych. Pracują z piłkarzami młodzikami, lekkoatletami, koszykarzami, tancerzami, tenisistami, biegaczami, pływakami, sztangistami i innymi.

Nie tylko fizjoterapia dla sportowców

Zwracamy uwagę nie tylko na to jaką dyscyplinę trenujesz, zależy nam na tym, by nasze wspólne działania były dla ciebie korzystne, by prowadziły do zdrowia i równowagi. Dlatego też współpracujemy z lekarzami specjalistami, z dietetykami, lekarzem medycyny chińskiej oraz trenerami personalnymi, którzy uzupełniają naszą pracę o trening indywidualny. Czasami jest potrzeba, aby dobrać dla osoby trenującej zaopatrzenie ortopedyczne, bez którego powrót po urazie do treningu nie mógłby się wydarzyć. Dlatego też wyselekcjonowaliśmy i sprowadziliśmy do naszego Sklepu Medycznego w Bolesławcu takie ortezy, opaski, stabilizatory, pomoce treningowe i suplementy, które przetestowali zarówno nasi pacjenci - sportowcy, jak i członkowie naszego zespołu. Dzięki temu mamy pewność, że zaopatrzenie, które polecamy w pełni spełni swoje zadanie. Niektóre produkty medyczne są refundowane przez NFZ; nasi magistrzy fizjoterapii wypisują na nie zlecenie do NFZ.

Potrzebuję pomocy, aby bezpiecznie kontynuować treningi. Jaką fizjoterapię wybrać?

Na początku proponujemy badanie, na zakończenie którego fizjoterapeuta zaproponuje Ci odpowiednią terapię. Może to być fala uderzeniowa, inne zabiegi fizykoterapeutyczne typu krioterapia lub laser, terapia manualna, kinesiology taping, autoterapia lub wiele innych zabiegów – zależnie od tego, co będzie w danym momencie dla Ciebie najlepsze.

dla-sportowcow2-min.webp

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71