Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Fala uderzeniowa

Terapia Falą uderzeniową jest to jedna z nowoczesnych metod, stosowanych w fizjoterapii, ortopedii, chirurgii, reumatologii, dermatologii oraz medycynie sportowej i estetycznej. Stosowana jest w celu redukowania długotrwałego bólu w obrębie narządu ruchu.

Fala uderzeniowa dociera do ogniska bólowego, stopniowo je wygaszając. Pozytywne efekty, związane z redukcją bólu lub całkowitym jego ustąpieniem odczuwane są już po pierwszym lub drugim zabiegu.

Radialna fala uderzeniowa wprowadzana jest do ciała pacjenta za pomocą głowicy, którą kieruje się tak, aby objąć cały obszar dotknięty bólem, bądź będący jego pozamiejscową przyczyną. Podczas zabiegu wykorzystywane jest działanie siły sprężonego powietrza. po przyłożeniu głowicy aparatu, energia kinetyczna gromadzona w głowicy, przekształca się w energię akustyczną i wnika w tkanki, docierając precyzyjnie w miejsce bólu.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem fali uderzeniowej?

Na miejsce, przeznaczone do terapii, nakłada się żel zabiegowy. Następnie przy wykorzystaniu specjalnej głowicy wprowadza się do tkanek falę uderzeniową. Głębokość penetracji fali wynosi od 2 do 6 cm w zależności od rodzaju użytego przekaźnika.

Zaletą takiej terapii jest na pewno krótki czas zabiegu, wynoszący około 5-10 minut atakże niewielka ilość zabiegów, bo około 3-5 w odstępach 1-2 tygodniowych. W medycynie estetycznej, gdzie celem staje się np. redukowanie tkanki tłuszczowej, pobudzanie tkanek do produkcji kolagenu lub ujędrnianie skóry i tkanki podskórnej czas zabiegu wydłuża się nawet do 30 minut. Po wstępnej rozmowie oraz badaniu pacjenta, terapeuta podaje pacjentowi przybliżoną ilość i czas trwania zabiegów.

Proponowana w NZOZ Provita terapia falą uderzeniową wykonywana jest na prestiżowym na rynku rehabilitacyjnym urządzeniu Masterpuls szwajcarskiej firmy Storz Medical. Gwarantuje to najwyższą jakość wykonywanej terapii. Jednocześnie do tego urządzenia można zastosować różne typy głowic oraz nakładek. Dzięki temu można wykonać nie tylko zabieg, działający przeciwbólowo, ale również drenaż limfatyczny oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Przed rozpoczęciem zabiegu terapeuta informuje zgłaszającego się pacjenta o przeciwwskazaniach oraz przeprowadza szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Jest to procedura obowiązkowa w naszej placówce a każdy fizjoterapeuta, wykonujący zabieg falą uderzeniową jest w tym zakresie gruntownie przeszkolony i kompetentny. Wyznajemy zasadę, iż liczy się nie tylko urządzenie, na którym wykonywane są zabiegi, ale przede wszystkim osoba, która je wykonuje – jej wiedza, doświadczenie, sprawność i życzliwość.

Jakie są wskazania do terapii falą uderzeniową?

- zapalenie powięzi podeszwowej stopy
- ostroga piętowa
- ból w okolicy pachwiny
- terapia punktów spustowych
- ból ścięgna Achillesa
- łokieć tenisisty- łokieć golfisty
- bóle stawu barkowego
- przewlekłe entezopatie
- zespół przeciążenia mięśni piszczelowych
- ból stawu biodrowego
- zespół bólowy mięśniowo-powięziowy
- zwapnienia okołostawowe
- zespół bolesnego barku
- bóle stawu kolanowego
- terapia stawów żuchwowo-skroniowych
- inne po konsultacji

Co powoduje fala uderzeniowa?

- dostarczenie składników odżywczych do mięśni
- usuwanie zbędnych produktów przez kanały naczyniowe i limfatyczne
- podtrzymywanie produkcji kolagenu
- masaż/drenaż limfatyczny
- niwelacja nadmiernego napięcia mięśni
- akupunktura falą uderzeniową
- rozluźnienie przykurczonych struktur
- ustąpienie dolegliwości

Zastosowanie w medycynie estetycznej

Terapia falą uderzeniową to pierwsza zapewniająca długotrwałe efekty nieinwazyjna metoda leczenia cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej spowodowanej starzeniem się. Powoduje ona redukcję cellulitu, zwiększenie napięcia i elastyczności skóry i tkanki podskórnej, zmniejszenie obwodów ud. Przyspieszone zostaje wytwarzanie kolagenu oraz jego przebudowa w skórze, skóra staje się gładsza, odzyskuje sprężystość.

Terapia falą uderzeniową stosuje się w celu:
- redukcji cellulitu
- modelowaniu sylwetki
- redukowaniu rozstępów po ciąży
- redukowaniu zmarszczek mimicznych
- drenażu limfatycznym
- poprawie napięcia tkanki łącznej
- masażu relaksacyjnym

Cena zabiegu fali uderzeniowej:
50-70 zł/jeden zabieg, w zależności od rozmiaru pola zabiegowego.
Istnieje możliwość wykupienia pakietów zabiegowych - informacja w rejestracji

fala-uderzeniowa1.jpgfala-uderzeniowa2.jpgfala-uderzeniowa3.jpg

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71