Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Bóle kręgosłupa, bóle pleców

bole-kregoslupa-1.jpg

Dotyczą ogromnej części społeczeństwa – na dolegliwości kręgosłupa cierpią kobiety i mężczyźni w różnym wieku, młodzież a nawet dzieci. Bóle spowodowane dysfunkcjami kręgosłupa mogą mieć charakter przewlekły lub ostry. Często związane są z charakterem wykonywanej pracy, reakcją na stres, rodzajem oraz częstotliwością aktywności ruchowej na co dzień. Siedzący tryb życia, stres oraz brak zdrowych sposobów reagowania na niego, niedobór ruchu, nieodpowiednia dieta to tylko niektóre z przyczyn powstawania czynnościowych zmian w obszarze kręgosłupa.

Co rozumiemy przez termin BÓLE KRĘGOSŁUPA? Jakie dolegliwości najczęściej towarzyszą zmianom przeciążeniowym kręgosłupa?

Kręgosłup jest dla ciała człowieka jak fundament,  a właściwie jak ściany nośne dla domu. Zmiana w jakiejś części fundamentu lub ścian nośnych może spowodować reakcję w zupełnie innej części domu. O ile myśląc o budynku, mamy na myśli reakcję typu pękanie ścian, o tyle myśląc o ciele człowieka – reakcje na to, co się dzieje w kręgosłupie obejmują między innymi:

- bóle dolnego odcinka kręgosłupa – w rejonie lędźwiowo-krzyżowym, w okolicy kości krzyżowej, ogonowej,

- bóle promieniujące do pośladków, nóg (rwa kulszowa, rwa udowa, bóle kolan)

- bóle pachwin, podbrzusza

- bóle szyi, barków, ramion, dłoni, rwa ramienna

- bóle opasujące klatki piersiowej, bóle między łopatkami, zaburzenia oddychania

- bóle stawów, cierpnięcia, mrowienia
- bóle głowy (m.in. migrenowe), zawroty głowy
- bóle w obrębie twarzoczaszki, stawów skroniowo-żuchwowych
- dolegliwości narządów jamy brzucha, w których badaniami wykluczono chorobę
- dolegliwości w obrębie dna miednicy, genitaliów
- dolegliwości przypominające choroby serca i płuc, kłucia w okolicy serca po wykluczeniu rzeczywistej choroby,

Co proponujemy dla osoby cierpiącej na powyższe dolegliwości?

Na początku – badanie fizjoterapeutyczne u magistra fizjoterapii, który z pacjentem porozmawia – przeprowadzi wywiad, obejrzy jego dokumentację medyczną, zbada go (mięśnie, zakres ruchomości, więzadła, punkty maksymalnie bolesne itp.).

 

Następnie –zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty wykonujemy  różne formy  fizjoterapii. Wśród nich najczęściej w zaleceniach znajduje się Terapia Manualna lub jej elementy.  O Terapii Manualnej, z której słyną w Bolesławcu nasi fizjoterapeuci i którą wykonywać umiemy i uwielbiamy ze względu na jaj skuteczność i wszechstronność, przeczytasz tutaj.

bole-kregoslupa2.jpg

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71