Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

O NAS

O nas

NZOZ Provita to działająca od 1994 r. placówka medyczna, specjalizująca się w prowadzeniu skutecznej i nowoczesnej fizjoterapii zarówno prywatnej, jak i realizowanej w ramach NFZ. W NZOZ Provita znajdą Państwo również Lekarzy Specjalistów różnych specjalności a także Sklepy Medyczne z zaopatrzeniem ortopedycznym.

 

Z założenia – firma rodzinna

Założenie firmy przypada na czasy, kiedy fizjoterapia prowadzona była głównie przez ośrodki państwowe – Szpitalne Oddziały Rehabilitacji, Ambulatoryjne Działy Rehabilitacji.  Dlatego też, po rozpoczęciu działalności, wykreowanej przez dr n. med. Janinę Słobodzian-Rakowską oraz Wiesława Słobodziana, szybko okazało się, iż Provita jest jednym z nielicznych, całkowicie prywatnych ośrodków fizjoterapii w województwie dolnośląskim. Od początku też sposób prowadzenia działalności oraz zasady panujące wewnątrz firmy ugruntowały jej wizerunek jako firmy „rodzinnej” w szerokim rozumieniu tego słowa.

Co robimy

Opiekujemy się pacjentami w sposób kompleksowy, począwszy od diagnostyki fizjoterapeutycznej, poprzez realizowanie specjalistycznej fizjoterapii indywidualnej, fachowy dobór sprzętu medycznego aż do nauki technik autoterapeutycznych do samodzielnego wykonywania, wspomagających powrót do zdrowia. Współpracujemy z lekarzami różnych specjalności, szczególnie w przypadkach, kiedy potrzebna jest dalsza rozszerzona diagnostyka u pacjenta a także wówczas, gdy istnieje potrzeba równoległego, specjalistycznego leczenia i jednocześnie usprawniania narządu ruchu danej osoby.

 

     Od wielu lat nasi terapeuci zdobywają swoje doświadczenia oraz poszerzają warsztat pracy pod okiem dr Janiny Słobodzian-Rakowskiej, propagatorki koncepcji Terapii Manualnej Rakowskiego, biorącej udział w jej rozwijaniu od ponad 20-tu lat. Jest wieloletnią nauczycielką tej metody.  Pani doktor rozpoznawalna jest ze względu na ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami cierpiącymi z powodu dolegliwości narządu ruchu, doceniana za wiedzę w dziedzinie terapii manualnej, którą regularnie dzieli się ze swoimi uczniami poprzez bezpośrednie nauczanie a także artykuły naukowe i książki. Jest szczególnie ceniona przez pacjentów za skuteczność przeprowadzanych terapii oraz „sercowe” i ludzkie podejście do pacjenta.

 

Podstawą pracy naszych fizjoterapeutów jest Terapia Manualna Rakowskiego, uzupełniona innymi metodami: Terapią CranioSacralną Upledgera (inaczej: czaszkowo-krzyżową), suchym igłowaniem, akupunkturą, kinesiology tapingiem, terapią tkanek miękkich, PNF, technikami nuerofizjoterapeutycznymi, Funkcjonalną Indywidualną Terapię Skolioz (FITS), terapią blizn, fizjoterapią urologiczną i uroginekologiczną, masażem. W naszej ofercie są również zabiegi fizykoterapeutyczne typu fala uderzeniowa, masaż pneumatyczny BOA, laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki, prądy o różnej charakterystyce.

 

     Dzięki usługom i ofercie Sklepu Medycznego Provita wspieramy pacjentów w zaopatrzeniu w sprzęt ortopedyczny. Ponad 25-letnie doświadczenie w doborze oraz sprzedaży sprzętu ortopedycznego i pomocniczego wypracowało przekonanie, że w tej dziedzinie liczy się nie tylko jakość produktu, ale równie ważne jest prawidłowe dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb pacjenta.  

 

Nasze wartości

Naszą nadrzędną zasadą w pracy jest stawianie dobra pacjenta na pierwszym miejscu, „robimy swoje” najlepiej jak potrafimy.

Ppomoc; działamy, aby pomagać w powrocie do równowagi; aby zrobić tyle, ile jest w naszej fizjoterapeutycznej mocy

Rrozwój; w naszym zespole cenimy i promujemy systematyczny rozwój każdego z osobna, dzięki temu możemy zaoferować Państwu usługi na najwyższym poziomie, jesteśmy na bieżąco z nowościami w świecie fizjoterapii i profilaktyki prozdrowotnej

Oopieka,skutkująca terapią kompleksową; działamy we współpracy z lekarzami specjalistami, dietetykami, lekarzami medycyny chińskiej, trenerem personalnym

Vwrażliwość w kontaktach, relacjach, sposobach rozwiązywania konfliktów       

Iinspiracja; każde spotkanie z drugą osobą może przynieść inspirację do tego, by lepiej i zdrowiej żyć, może zainspirować zarówno

Tterapiamanualna będąca podstawą pracy naszego zespołu gwarantuje wysoką skuteczność, dynamiczny powrót do zdrowia i sprawności

Aatencja dla każdego pacjenta, jego indywidualności i potrzeb w procesie zdrowienia, usprawniania

 

Nasza misja

Działamy na rzecz zdrowia naszych pacjentów, kierując się uczciwością i najlepszymi intencjami, wykorzystując wiedzę, naukę, praktykę osobistą oraz doświadczenie wielu wspaniałych Terapeutów, których czujemy się spadkobiercami.