Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Rwa kulszowa - leczenie

rwa-kulszowa1.webp

Najczęściej objawia się ostrym bólem w kręgosłupie lędźwiowym, promieniującym aż do nogi, mogą pojawić się drętwienia, mrowienia, osłabienie siły mięśniowej. Spowodowana przez ucisk na nerwy rdzeniowe L4, L5, S1 – czyli takie nerwy, które tworzą nerw kulszowy – największy w ciele człowieka.

Czy na pewno rwa kulszowa? Diagnoza rwy kulszowej

I to jest pierwsze zadanie fizjoterapeuty – dowiedzieć się czy i jakiego rodzaju jest to rwa kulszowa. W tym celu fizjoterapeuta musi wykonać wywiad i badanie. Stosuje odpowiednie testy różnicujące i czynnościowe, analizuje dokumentację medyczną, poszukuje struktur, które są nadmiernie wrażliwe. Często diagnoza - RWA KULSZOWA jest zbyt ogólna. Do gabinetów przychodzą pacjenci, dla których każdy ból, promieniujący do nogi to właśnie rwa kulszowa. Tymczasem okazuje się, iż najczęściej mamy do czynienia z pacjentami, cierpiącymi na zespół więzadła krzyżowo-guzowego, zespół mięśnia gruszkowatego, coxalgię lub wręcz coxartrozę. Gdy tylko fizjoterapeuta doprecyzuje, czym należy się zająć w pierwszej kolejności –proponuje odpowiednią terapię.

JAKI ZABIEG na rwę kulszową jest najbardziej skuteczny dla takiego pacjenta?

Zdecydowanie w większości przypadków polecamy w tej sytuacji terapię manualną, w tym rewelacyjnie działające i skuteczne zabiegi igłoterapii odpowiednich więzadeł oraz ewentualnie mobilizację struktur dna miednicy z dojścia per-rectum a także inne techniki stawowe i mięśniowe. O Terapii Manualnej, z której słyną w Bolesławcu nasi fizjoterapeuci i którą wykonywać uwielbiamy ze względu na skuteczność i wszechstronność i potrafimy, przeczytasz na stronie o terapii manualnej

.

rwa-kulszowa2.webp

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71