Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Cierpnięcia, drętwienia, mrowienie

cierpnięcie nóg.webp

Mrowienie i drętwienie różnych części ciała, czyli tak zwane parestezje to objaw dość często towarzyszący innym dolegliwościom bólowym w obrębie kończyn, miednicy, głowy. Mogą pojawiać się samodzielnie jako objaw główny. Czasami pacjenci określają takie dolegliwości jako: „pieczenie”, „mrówki”, „palenie”, „szorstkość”, „dotykam skóry (np. na udzie) i nie czuję tego prawie”, „mam w danym miejscu skórę jakby była z kartonu”. Może pojawić się dodatkowo odczucie gorąca lub chłodu – szczególnie w obrębie kończyn.

Cierpnięcia, drętwienia, mrowienie - jak leczyć?

Tak jak zazwyczaj – po wykluczeniu chorób organicznych, którym takie parestezje mogą towarzyszyć (np. zaburzenia krążenia, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, niedobory witamin i inne) – i w tym przypadku możemy zaproponować pacjentom holistyczne/całościowe podejście do sprawy i poprowadzić zabiegi terapii manualnej.

Proponujemy Terapię Manualną Rakowskiego, Terapię CranioSacralną Upledgera, Terapię FRSc, suche igłowanie – w zależności od potrzeb danego pacjenta, które możemy poznać podczas badania narządu ruchu.

cierpniecia drętwenia.webp

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71