Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Po urazie

po-urazie1-min.jpg

Postępowanie fizjoterapeutyczne po urazie bywa różne – w zależności od miejsca urazu, jego rodzaju i rozległości, zaleceń lekarskich, związanych z ogólnym stanem pacjenta, jego wiekiem i chorobami towarzyszącymi.

Po urazach proponujemy (o ile nie ma przeciwwskazań):

• fizykoterapię – w tym szczególnie krioterapię, pole magnetyczne, laser

• kinesiology taping – oklejanie części ciała specjalnymi taśmami, które jeżeli są odpowiednio założone działają silnie antyobrzękowo – stwarzają odpowiednie warunki do resorpcji krwiaka i obrzęku powstałego wskutek urazu

• terapię manualną – najczęściej proponujemy w pewnym odstępie od urazu (przeciętnie około 6 tygodni po urazie), kiedy już tkanki są wygojone i pora na przywrócenie zakresów ruchu i pozbycie się dolegliwości, powstałych wskutek unieruchomienia kończyny lub nadmiernego eksploatowania kończyny zdrowej

• terapię CranioSacralną (czaszkowo-krzyżową) – polecamy nawet po świeżych urazach, kiedy jednak stan pacjenta jest ustabilizowany. W sytuacjach, kiedy trzeba działać z wielką delikatnością, a jednocześnie usprawnić przepływ płynów przez tkanki, przesuwalność tkanek, pomóc w wyciszeniu, usprawnieniu funkcjonowaniu narządów wewnętrznych. Sprawdza się świetnie po wypadkach komunikacyjnych, urazach głowy i twarzy, urazach klatki piersiowej itp.

• szynę CPM do ruchu biernego - ćwiczenia na szynie CPM mają na celu zwiększenie zakresu ruchu w stawie kolanowym. Doskonale sprawdza się po operacjach stawu kolanowego, biodrowego, w przypadku porażeń wiotkich, spastycznych lub niedowładów znacznego stopnia.

• Terapię przeciwobrzękową BOA – czytaj tutaj

po-urazie2-min.jpg

po-urazie3-min.jpg

Skąd wiedzieć co jest dla mnie najlepsze?
najlepiej od fizjoterapeuty, który przeprowadzi badanie narządu ruchu, poprzedzając je wywiadem i analizą dokumentacji medycznej.

czas badania fizjoterapeutycznego: 30 min.
koszt: 60  zł

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71