Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Terapia manualna

Terapia Manualna Rakowskiego (dawna nazwa: Terapia Manualna Holistyczna) jest to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu objawiających się różnymi dolegliwościami, najczęściej w postaci bólu. W swojej koncepcji traktuje nierozdzielnie fizyczność i emocjonalność. Zatem w terapii uwzględnia się wpływ stresu na ciało i odwrotnie. Wspólnie z chorym terapeuta poszukuje związku stresu z objawami narządu ruchu. Techniki zabiegowe dostosowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W tym celu terapeuta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, analizuje badania obrazowe (RTG, MRI, TK), wykonuje szczegółowe badanie narządu ruchu, wspólnie z chorym poszukuje wpływu stresu na reakcje w narządzie ruchu, dobiera odpowiednie techniki, dostosowując je do możliwości fizycznych danej osoby oraz w zależności od jej aktualnego stanu zdrowia, potrzeb celów oraz priorytetów.

Podczas terapii manualnej stosujemy (terapia manualna Bolesławiec)

  • techniki manualne: mobilizacje i manipulacje stawów,
  • techniki odruchowe np. mobilizacje uciskowe, igłoterapię, inne
  • techniki tkanek miękkich,
  • naukę podstawowych sposobów radzenia sobie ze stresem,
  • naukę autoterapii, czyli indywidualnie dobranego zestawu ćwiczeń.
Terapia manualna - zdjęcie

Zastosowanie terapii manualnej

Terapia manula jest często wybierana jako leczenie bólu pleców, bólu kręgosłupa. Terapia manualna kręgosłupa polega na przywróceniu odpowiedniego miejsca kręgów i dysków międzykręgowych. Warto zwrócić uwagę na liczne zastosowania terapii manualnej. W naszym gabinecie fizjoterapii w Bolesławcu terapię manualną wykorzystujemy, kiedy pacjent skarży się na:

 

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71