Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Sprawy kobiece

sprawy-kobiece4.webp

sprawy-kobiece1.webp

Od lat wykonujemy terapię dla kobiet z dolegliwościami takimi jak:

✅ bóle rejonu krocza – pochwica, ból sromu, ból łechtaczki,
✅ ból kości ogonowej,
✅ cierpnięcia, mrowienia w okolicy miednicy,
✅ zaburzenia miesiączkowania,
✅ zaburzenia w oddawaniu moczu,
✅ pęcherz nadreaktywny,
✅ bolesne współżycie,
✅ wypadanie narządów rodnych,
✅ migreny.

Rodzaj terapii dobieramy indywidualnie dla każdej pacjentki. Badanie fizjoterapeutyczne - podczas którego przeprowadzany jest obszerny i szczegółowy wywiad, analiza dokumentacji medycznej i wstępne badanie narządu ruchu – daje nam możliwość zaproponowania odpowiedniej terapii. Mamy to szczęście, iż pracujemy w zespole, złożonym ze fizjoterapeutek/fizjoterapeutów, specjalizujących się w konkretnych metodach pracy z ciałem. A te metody to:

Terapia Manualna – jest to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu obawiających się różnymi dolegliwościami, najczęściej w postaci bólu. W swojej koncepcji traktuje nierozdzielnie fizyczność i emocjonalność. Zatem w terapii uwzględnia się wpływ stresu na ciało i odwrotnie. Terapia Manualna, wykonywana jest w NZOZ Provita w Bolesławcu od wielu lat. Fizjoterapeuci pracujący ta metodą to: dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska, mgr Anna Garwolińska, mgr Konrad Słobodzian, mgr Olga Szulik, mgr Anna Czarniecka, mgr Remigiusz Dereszyński, mgr Piotr Korotusz, mgr Joanna Janeczko. Więcej na temat terapii przeczytasz tutaj.

Terapia uroginekologiczna – rewelacyjna forma terapii, którą proponujemy dla kobiet w każdym wieku. Terapię prowadzi mgr Anna Czarniecka – dyplomowana fizjoterapeutka uroginekologiczna. W ramach takiej terapii Ania przeprowadza badanie per-vaginam (dzięki któremu sprawdzana jest sprawność dna miednicy, napięcie mięśni okolicy krocza), może wykonać USG dopochwowe, dobrać pessar, zalecić odpowiednie ćwiczenia i techniki dla dna miednicy. Ania ściśle współpracuje z lekarzami ginekologami z Bolesławca, Wrocławia i okolic. Więcej o terapii uroginekologicznej przeczytasz tutaj

sprawy-kobiece2.webp
sprawy-kobiece3.webp

Terapia CranioSacralna Upledgera (inaczej: terapia czaszkowo-krzyżowa) – delikatna i jednocześnie głęboko oddziałująca forma terapii, o której dowiesz się więcej tu. Odpowiednia dla pacjentek przygotowujących się do zabiegów ginekologicznych oraz po takich zabiegach. W naszym zespole terapeutami, pracującymi „Cranio” (jak potocznie mówi się o tej terapii) są Anna i Wojciech Garwolińscy – założyciele Instytutu Upledgera w Polsce, w ramach którego organizują kursu, grupy studenckie oraz egzaminy właśnie z dziedziny Terapii CranioSacralnej. Wojciech Garwoliński jest jedynym polskojęzycznym certyfikowanym instruktorem tej metody w naszym kraju.

Fizjoterapia Kobiet FemiSfera – grupa działająca na Facebook’u, utworzona przez kobiety i dla kobiet: https://www.facebook.com/groups/671273236842029. Moderatorką Grupy jest fizjoterapeutka uroginekologiczna Anna Czarniecka.

W ramach fizjoterapii estetycznej wykonujemy:

Kinesiology taping estetyczny – metoda oklejania specjalnymi plastrami/taśmami, kinesiology taping stosowany jest nie tylko w celach terapeutycznych, ale również na zmarszczki mimiczne. Terapeutka sama zakłada odpowiednią aplikację i uczy swoje klientki/pacjentki, w jaki sposób to robić samodzielnie. Celem takiego oklejania twarzy jest zmniejszenie zmarszczek mimicznych, przeciwdziałanie procesom starzenia. Naszą mistrzynią w wykonywaniu kinesiotapingu jest mgra Olga Szulik.

Akupunktura estetyczna – nakłuwanie odpowiednich miejsc na twarzy lub ciele igłami. Podobnie jak powyżej – akupunktura stosowana jest nie tylko w celach przeciwbólowych, ale również estetycznych. Zastosowanie jej w odpowiedni sposób działa stymulująco na cały organizm, pomaga rozluźnić mięśnie mimiczne, wpływa hamująco na tworzenie się zmarszczek. Akupunkturę estetyczną wykonuje mgr Olga Szulik.

Masaż bańką chińską - polega na próżniowym zasysaniu skóry i tkanki podskórnej. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, powodując intensywne przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu skóry a tym samym lepsze odżywienie tkanek, co zapobiega tworzeniu się cellulitu. Podczas zabiegu dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej i oczyszczenia skóry z toksyn. Zabieg przynosi wyraźne efekty w krótkim czas. Przed i po zabiegu pijemy dużo wody (nawet 1,5 – 2l).Efekty widoczne są już po 3 zabiegach. W efekcie otrzymujemy: poprawę elastyczności i koloru skóry, ujędrnienie masowanej tkanki, zmniejszenie obrzęków, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz usprawnienie krążenia. Ta propozycja nie jest dobra dla osób z zaburzeniem krzepliwości krwi, tendencją do pękających naczynek, żylakami, chorobami skóry, nadciśnieniem oraz oczywiście podczas menstruacji i dla kobiet w ciąży. Masaż bańką chińską wykonuje mgr Olga Bielan.

sprawy-kobiece5.webp
sprawy-kobiece6.webp
sprawy-kobiece7.webp

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71