Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Obrzęki, opuchlizna - leczenie

leczenie obrzęków w Bolesławcu.webp

Opuchnięte stopy, podudzia, całe nogi, palce, całe dłonie… Powstają z różnych przyczyn – czasami towarzyszą chorobom nerek, serca, wątroby, tarczycy, alergiom pokarmowym. Mogą pojawić się również u osoby całkowicie zdrowej w rezultacie nadmiernego napięcia mięśniowego. Mamy z nimi do czynienia w stanach pourazowych i pooperacyjnych. Narażone są na nie kobiety w ciąży.

Ciężko...

Obrzęki kończyn w znacznym stopniu potrafią utrudniać codzienne funkcjonowanie – każdy, kto zmagał się z tego typu dolegliwościami wie, jak ciężko wykonywać najprostsze czynności. Na przykład w sytuacji, kiedy nie jest się w stanie porządnie chwycić kubka – bo palce opuchnięte, kiedy nie jest się w stanie swobodnie przejść do przystanku autobusowego – bo nogi ciężkie jak z ołowiu, kiedy nie można ubrać ulubionych butów – ponieważ stopy się do nich nie mieszczą…

leczenie opuchniętych nóg w Bolesławcu.webp

fizjoterapia na obrzęki.webp

Co na obrzęki, opuchliznę? Jak pomagamy w Provita w Bolesławcu?

1. Terapia Manualna
Terapia manualna szczególnie dobrze się sprawdza w przypadkach obrzęków, towarzyszących nadmiernemu napięciu mięśniowemu. Techniki stosowane podczas Terapii Manualnej „uruchamiają” cały narząd ruchu, tym samym umożliwiają przenikanie limfy z przestrzeni międzykomórkowej z powrotem do kapilar limfatycznych. Często stosowana oraz pokazywana do pracy w domu Poizometryczna Relaksacja Mięśni (PIR) przywraca równowagę statyczną mięśniową, a tym samym stwarza lepsze warunki do odpływu limfy, a co za tym idzie do zmniejszenia obrzęków.

2. Drenaż Limfatyczny inaczej masaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny jest to rodzaj masażu, podczas którego odpowiednio zastosowany delikatny ucisk usprawnia krążenie limfy, pozwala pozbyć się toksyn i przywraca prawidłowy metabolizm.

3. Dobór wyrobów płaskodzianych
W swojej ofercie posiadamy wyroby typu rękawy na kończynę górną, nogawice na kończyny dolne Firmy Medi. Są to profesjonalne wyroby kompresyjne, wymagające bardzo szczegółowego obmierzenia pacjenta. Dlatego też jeżeli jesteś zainteresowany zakupem tego typu produktów – umów się w rejestracji na pomiar przez specjalistę.
W swojej ofercie posiadamy również pomoce do zakładania wyrobów płaskodzianych, co znacznie ułatwia założenie dopasowanych rękawów bądź nogawic.

Pełna informacja - w Sklepie Medycznym Provita: tel. 75 644 71 61.

4. Wyroby uciskowe I - go i II stopnia, np. podkolanówki, pończochy, rajstopy
W Sklepie Medycznym Provita w Bolesławcu posiadamy szeroką gamę produktów kompresyjnych różnych firm: Pani Teresa, Sigvaris, Aries, Vera, Salvi. Często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy otrzymali zalecenie od lekarza specjalisty na zakup profesjonalnych wyrobów uciskowych. Rajstopy i pończochy uciskowe znajdują uznanie również u osób, mających pracę stojącą, u kobiet w ciąży, u osób udających się w długą podróż.

Wszystkich zainteresowanych zakupem tego typu produktów prosimy o przyjście do Sklepu Medycznego Provita w godzinach porannych, najlepiej tuż po 8.00, gdyż wyroby uciskowe trzeba prawidłowo dobrać, żeby to zrobić musimy wykonać pomiary kończyn w czasie, kiedy są jak najmniej obrzęknięte. Także do czasu przyjścia do nas na taki pomiar, zalecamy jak najkrócej przebywać w pozycji stojącej lub w chodzie.
Zapraszamy bez specjalnego umawiania na konkretny dzień i godzinę, od 8.00 jesteśmy do Państwa dyspozycji.

5. Masaż limfatyczny BOA
Zwany mechanicznym drenażem limfatycznym jest to forma masażu uciskowego z użyciem specjalnych 12-komorowych mankietów na ręce oraz nogi, sekwencyjnie wypełniających się powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem. Więcej o drenażu limfatycznym BOA przeczytasz tutaj

6. Kinesiology taping
Rewelacyjny zabieg, polegający na oklejaniu części ciała specjalnymi taśmami, które jeżeli są odpowiednio założone działają silnie antyobrzękowo – stwarzają odpowiednie warunki do resorpcji krwiaka i obrzęku powstałego wskutek urazu.

7. Fizykoterapia
Fizykoterapia wykorzystuje działanie czynników fizycznych, takich jak np. ciepło, zimno, promieniowanie laserowe, prąd stały w celach leczniczych. Stosując zabiegi fizykoterapeutyczne, doprowadzamy do biofizycznej reakcji organizmu na dany czynnik, co może dawać efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy oraz przeciwzapalny. W przypadku obrzęków najczęściej stosujemy krioterapię, pole magnetyczne, prądy interferencyjne, kąpiele wirowe.

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71