Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Gimnastyka indywidualna

Gimnastyką indywidualna nazywana przez nas również Autoterapią, jest najczęściej uzupełnieniem Terapii Manualnej. Czasami zalecana zarówno przez lekarzy, jak i przez magistrów fizjoterapii jako zabieg niezwiązany z żadną inną formą terapii. U nas gimnastyka indywidualna to nie tylko ćwiczenia. Podczas takiego spotkania terapeuta zadziała przeciwbólowo i rozluźniająco, wykonując wybrane techniki powięziowe, techniki tkanek miękkich lub rozluźniania mięśniowego oraz nauczy indywidualnie dobranych technik oraz ćwiczeń, które pacjent wykonuje w domu.

Dzięki temu, że pacjent wie jakie ćwiczenia i techniki może robić – angażuje się w proces terapii, utrwala efekty pracy „gabinetowej” oraz wie, w jaki sposób samodzielnie sobie pomóc.

Czasami – jeżeli jest taka potrzeba i możliwości pacjenta – terapeuta angażuje osoby bliskie pacjenta, ucząc je prostych technik przeciwbólowych i wspomagających powrót do sprawności.

Gimnastykę indywidualną, jak sama nazwa wskazuje, prowadzimy dla każdego pacjenta indywidualnie. Dzięki temu możemy odpowiednio dobrać ćwiczenia i techniki autoterapeutyczne, poświęcić odpowiedni czas na nauczenie ich oraz dostosować stopień trudności do możliwości danego pacjenta.

Możesz skorzystać z dwóch form gimnastyki indywidualnej – gimnastyka indywidualna długa (zabieg trwa 50 min., koszt: 80 zł) oraz skrócona (zabieg trwa 30 min., koszt: 50 zł).

gimnastyka-indywidualna1.jpg
gimnastyka-indywidualna3.jpg
gimnastyka-indywidualna2.jpg

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71