Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Gimnastyka indywidualna z fizjoterapeutą

Gimnastyką indywidualna nazywana przez nas również Autoterapią, jest najczęściej uzupełnieniem Terapii Manualnej. Czasami zalecana zarówno przez lekarzy, jak i przez magistrów fizjoterapii jako zabieg niezwiązany z żadną inną formą terapii. U nas gimnastyka indywidualna to nie tylko ćwiczenia. Podczas takiego spotkania fizjoterapeuta zadziała przeciwbólowo i rozluźniająco, wykonując wybrane techniki powięziowe, techniki tkanek miękkich lub rozluźniania mięśniowego oraz nauczy indywidualnie dobranych technik oraz ćwiczeń, które pacjent wykonuje w domu.

Dzięki temu, że pacjent wie jakie ćwiczenia i techniki może robić – angażuje się w proces terapii, utrwala efekty pracy „gabinetowej” oraz wie, w jaki sposób samodzielnie sobie pomóc.

Gimnastyka z fizjoterapeutą w Provita w Bolesławcu - jak wygląda?

Czasami – jeżeli jest taka potrzeba i możliwości pacjenta – terapeuta angażuje osoby bliskie pacjenta, ucząc je prostych technik przeciwbólowych i wspomagających powrót do sprawności.

Gimnastykę indywidualną, jak sama nazwa wskazuje, prowadzimy dla każdego pacjenta indywidualnie. Dzięki temu możemy odpowiednio dobrać ćwiczenia i techniki autoterapeutyczne, poświęcić odpowiedni czas na nauczenie ich oraz dostosować stopień trudności do możliwości danego pacjenta.

Możesz skorzystać z dwóch form gimnastyki indywidualnej – gimnastyka indywidualna długa (zabieg trwa 50 min., koszt: 90 zł) oraz skrócona (zabieg trwa 30 min., koszt: 60 zł).

gimnastyka-indywidualna1.webp
gimnastyka-indywidualna3.webp
gimnastyka-indywidualna2.webp

W celu umówienia się na wizytę zadzwoń do nas
75 644 71 71